Havuz Sirkülasyon Pompaları | 0532 720 48 24

Havuz Sirkülasyon Pompaları

Havuz Sirkülasyon Pompaları, havuz filtrasyon sisteminde dolaşmasına izin vererek suyunuzu taze ve temiz tutar, yosun, böcek, kir veya diğer maddelerden uzak kalmasını sağlar.

Doğru havuz pompasını seçmeye gelince, “daha büyük olan daha iyidir” şeklindeki yaygın bir varsayımdır, ancak bu, yer altı havuz pompaları söz konusu olduğunda doğru değildir. Havuzunuzun kapasitesi için çok büyük bir pompa, verimliliği en üst düzeye çıkarmadan enerji faturalarınızı yükseltirken, yeterince güçlü olmayan bir havuz pompası çok fazla çalışacak ve kesinlikle elektrik faturalarınızın artmasına neden olacaktır.

image 1 2
Havuz Sirkülasyon Pompaları

Havuz Pompası Kullanmanın Faydaları

Havuz pompası verimliliği, havuz pompasının enerji tüketimini büyük ölçüde etkileyebileceğinden, kurulu ekipmanın konfigürasyonu da dahil olmak üzere bir dizi katkıda bulunan değişkene sahiptir. Bunlar şunları içerir:

  • Filtre tipi ve boyutu
  • Ekipmanın havuzdan uzaklığı
  • Havuz tesisatı ve armatürlerinin boyutu ve sayısı
  • Havuz ısıtıcısı, klorlayıcı veya emme temizleme cihazı gibi diğer ekipmanların varlığı
  • Havuzun veya spanın büyüklüğü
  • Suyu açmak için gereken çalışma süresi (havuzdaki tüm suyun filtrelenmesi için gereken süre)

Havuz Sirkülasyon Pompaları, arkadaki bir motordan oluşur, pompanın ön tarafının ‘ıslak ucu’ içinde bir çarkı çalıştırır, suyu filtreye pompalanmadan önce pompa sepetleri tarafından herhangi bir pisliğin toplandığı odaya çeker.

Havuz Pompası Kullanmanın Amacı

Bir havuz pompasının birincil amacı, havuz suyunu bir filtreden (tipik olarak bir kum filtresi veya kartuş filtre ) dolaştırmaktır. Havuz pompası, havuz sıyırıcıdan su çeker ve bunu filtreden ve tuzlu su klorlayıcılar, ısıtıcılar veya ısı pompaları gibi diğer yardımcı ekipmanlardan geçirir.

Daha sonra su, havuzun duvarlarında veya tabanında bulunan jetler vasıtasıyla havuza geri dönerek suyu dolaştırmaktadır. Havuz Yapı Bahçe firmamızdan havuz pompası satın alarak bu faydalardan yararlanabilirsiniz.

image 1
Havuz Yapı Bahçe

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Satın alma gücümüz nedeniyle, yüzme havuzu pompaları ve filtrelerinde harika indirimler sunabiliriz , bu sayede en kaliteli ürünleri düşük fiyatlarla satın alabilirsiniz! Daha detaylı bilgi almak için Havuz Yapı Bahçe deneyimli ve güler yüzlü çalışanlarımız ile anında iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Para Birimi