Havuz Bakım Ürünleri | 0850 474 25 30

Havuz Bakım Ürünleri

Yüzme havuzunuzun temiz ve sağlıklı olduğundan emin olmak istiyorsanız, Havuz Bakım Ürünleri şarttır.

image 3
Havuz Bakım Ürünleri

Havuz Bakımının İlk Adımı

Havuzunuzun harika görünmesini sağlamak için suyunuzun hareket etmesini ve uygun şekilde filtrelenmesini, birikintileri ve “ölü noktaları” temiz tutmanız ve su kimyanızı dengelemeniz gerekir.

Havuzunuzu temiz ve berrak tutmanın ilk adımı, suyunuzun düzgün şekilde sirküle ettiğinden emin olmaktır.

Havuzunuzun dolaşım sistemini oluşturan birkaç parça vardır. Skimmer, pompa, filtre ve jetler. Bu parçalardan herhangi biri önemli ölçüde engellenirse, su kaliteniz düşer. İşte bir havuzun suyunuzu temiz ve dolaşımda tutmak için nasıl çalıştığına dair kısa bir açıklama:

  • Pompa, deniz süpürücüsünden havuzdan su emer,
  • Su pompadan filtreye geçer,
  • Filtre, suyunuzu kirleten partikülleri temizler,
  • Su, havuz jetleri aracılığıyla havuza geri itilir.

Havuz Bahçe Yapı firmamızda en iyi ürünlere tek bir tık ile ulaşabilirsiniz.

image 4
Havuz Bakımı

Temizlik

Havuz bakımı üçlüsünün bir sonraki adımı, havuzunuzu fırçalamayı, üstteki kalıntıları sıyırmayı ve havuzu süpürmeyi içeren temizliktir. Manuel bakım, sizin yerinize yapacak bir robotik havuz temizleyicisine sahip olmadığınız sürece, havuz sahipliğinin normal bir parçasıdır.

1.Fırçalamak

Duvarları bir havuz fırçası havuzuyla ovmak, özellikle basamaklar, merdivenler, yarıklar gibi “ölü alanların” çevresinde ve deniz süpürücünün altında yosun, leke ve kireçlenmeyi önler.

2. Sıyırmak

Bir ağ veya yaprak tırmık ile suyun yüzeyini sıyırmak, büyük kalıntıları giderir. Bu döküntü yüzücüler için çekici değildir ve leke bırakabileceği havuzunuzun dibine düşebilir.

3. Vakum

Havuzunuzu süpürmek, dolaşımı azaltabilecek ve havuzunuza zarar verebilecek kalıntıları gidermenin bir başka önemli parçasıdır. Süpürgenize bir vakum plakası aracılığıyla bağlı bir vakum kafası, hortum ve direk kullanabilirsiniz.

image 5
Havuz Bakım

Su ve Denge Kimyasalları

Kimya, suyunuzu temiz tutmada başka bir büyük faktördür. Suyunuz düzgün bir şekilde dengelendiğinde, bulanık su, yeşil su veya zararlı bakteri oluşumu gibi sorunlarla mücadele etme olasılığınız azalır. Bu nedenle, Havuz Bakım Ürünleri setiniz için iyi bir test kiti çok önemlidir.

Bize Güvenebilirsiniz

Bu temel adımları izlerseniz, kristal berraklığında bir havuz elde etmeye ve problemli yosun oluşumundan kaçınmaya devam edeceksiniz. Daha detaylı bilgiler için Havuz Yapı Bahçe firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Para Birimi